ECQ-E1564KF3
Panasonic
Cap Film 0.56uF 100V PET 10% (12 X 5.5 X 15.9mm) Radial 5mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE1564KF3
  • Part No:
    ECQ-E1564KF3
    EAR99
    500
  • Voltage:
    100 VDC
  • Capacitance Value:
    0.56 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Size:
    12 x 5.5 x 15.9 mm