ECQ-E10683JFB
Panasonic
Cap Film 0.068uF 1000V PET 5% (21 X 8.5 X 23mm) Radial 12.5mm 105°C Bulk
Description +
Search Keywords: ECQE10683JFB
  • Part No:
    ECQ-E10683JFB
  • Voltage:
    1000 VDC
  • Capacitance Value:
    0.068 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    21 x 8.5 x 23 mm