ECQ-E10333KFB
Panasonic
Cap Film 0.033uF 1000V PET 10% (21 X 6.5 X 19mm) Radial 12.5mm 105°C Bulk
Description +
Search Keywords: ECQE10333KFB
  • Part No:
    ECQ-E10333KFB
  • Voltage:
    1000 VDC
  • Capacitance Value:
    0.033 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    21 x 6.5 x 19 mm