ECH-U1H332JB5
Panasonic
Cap Film 0.0033uF 50V PPS 5% (3.2 X 1.6 X 0.8mm) Stacked 125°C T/R
RoHS Compliant
Discontinued
Description +
Search Keywords: ECHU1H332JB5
  • Part No:
    ECH-U1H332JB5
    EAR99
    3000
  • Voltage:
    50 VDC
  • Capacitance Value:
    0.0033 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    3.2 x 1.6 x 0.8 mm