ECH-U1H102GB5
Panasonic
Cap Film 0.001uF 50V PPS 2% (2 X 1.25 X 0.8mm) Stacked 125°C T/R
RoHS Compliant
Discontinued
Description +
Search Keywords: ECHU1H102GB5
  • Part No:
    ECH-U1H102GB5
    EAR99
    3000
  • Voltage:
    50 VDC
  • Capacitance Value:
    0.001 uF
  • Tolerance:
    2 %
  • Size:
    2 x 1.25 x 0.8 mm