ECH-U1C562JX5
Panasonic
Cap Film 0.0056uF 16V PPS 5% (2 X 1.25 X 0.9mm) Stacked 125°C T/R
Description +
Search Keywords: ECHU1C562JX5
  • Part No:
    ECH-U1C562JX5
    EAR99
    3000
  • Voltage:
    16 VDC
  • Capacitance Value:
    0.0056 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    2 x 1.25 x 0.9 mm