ECH-U1C473JB5
Panasonic
Cap Film 0.047uF 16V PPS 5% (3.2 X 1.6 X 1.4mm) Stacked 125°C T/R
RoHS Compliant
Discontinued
Description +
Search Keywords: ECHU1C473JB5
  • Part No:
    ECH-U1C473JB5
    EAR99
    2000
  • Voltage:
    16 VDC
  • Capacitance Value:
    0.047 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    3.2 x 1.6 x 1.4 mm