ECH-U1C103JB5
Panasonic
Cap Film 0.01uF 16V PPS 5% (2 X 1.25 X 1mm) Stacked 125°C T/R
RoHS Compliant
Discontinued
Description +
Search Keywords: ECHU1C103JB5
  • Part No:
    ECH-U1C103JB5
    EAR99
    3000
  • Voltage:
    16 VDC
  • Capacitance Value:
    0.01 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    2 x 1.25 x 1 mm
Tools/3D Models +
Product Guides +
  • This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 1,680
Ships today, if you order in Buy all 1,680 in-stock or the regular minimum order quantity of 3000