ECH-U1103GC9
Panasonic
Cap Film 0.01uF 100V PPS 2% (4.8 X 3.3 X 1.4mm) SMD 105°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECHU1103GC9
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECH-U1103GC9
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Dielectric:
    PPS
  • Voltage:
    100 VDC
  • Capacitance Value:
    0.01 uF
  • Tolerance:
    2 %
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Termination Style:
    N/R
  • Size:
    4.8 x 3.3 x 1.4 mm