ECE-A1VKS100B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10uF 35V 20% (5 X 5mm) Radial 5mm 30mA 1000h 85°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECEA1VKS100B
  • Part No:
    ECE-A1VKS100B
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    5 x 5 mm
  • Voltage:
    35 VDC