ECE-A1HN220UB
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 22uF 50V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 90mA 2000h 85°C Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECEA1HN220UB
  • Part No:
    ECE-A1HN220UB
  • Capacitance Value:
    22 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    8 x 11.5 mm
  • Voltage:
    50 VDC