ECE-A1HKAR33
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 0.33uF 50V 20% (4 X 7mm) Radial 1.5mm 3mA 1000h 85°C Bulk
RoHS Compliant
Discontinued
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECEA1HKAR33
  • Part No:
    ECE-A1HKAR33
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    0.33 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Voltage:
    50 VDC