ECE-A1HKA3R3
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 3.3uF 50V 20% (4 X 7mm) Radial 1.5mm 18mA 1000h 85°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECEA1HKA3R3
  • Part No:
    ECE-A1HKA3R3
  • Capacitance Value:
    3.3 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    4 x 7 mm
  • Voltage:
    50 VDC