ECE-A1CKS100I
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10uF 16V 20% (4 X 5mm) Radial 2.5mm 28mA 1000h 85°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECEA1CKS100I
  • Part No:
    ECE-A1CKS100I
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    4 x 5 mm
  • Voltage:
    16 VDC
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 410
Can Ship immediately Buy all 410 in-stock or the regular minimum order quantity of 2000