ECE-A0JKS331
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 330uF 6.3V 20% (8 X 5mm) Radial 2.5mm 130mA 1000h 85°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECEA0JKS331
  • Part No:
    ECE-A0JKS331
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    8 x 5 mm
  • Voltage:
    6.3 VDC