ECA-2WHG3R3B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 3.3uF 450V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 41mA 2000h 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECA2WHG3R3B
  • Part No:
    ECA-2WHG3R3B
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    3.3 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Size:
    10 x 16 mm
  • Voltage:
    450 VDC