ECA-2AM100
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 70mA 2000h 85°C Automotive Bag
Description +
Search Keywords: ECA2AM100
  • Part No:
    ECA-2AM100
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    5 x 11 mm
  • Voltage:
    100 VDC