- ECA-1VM330
Description
Cap Aluminum Lytic 33uF 35V 20% Radial 2000h 85°C Automotive Bulk
Search Keywords: ECA1VM330
Supplier:Panasonic
Part No:ECA-1VM330
Supplier Standard Pack:
2000 -
Capacitance Value:33 uF
Tolerance:20 %
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Mounting:Through Hole
Size:N/A
Termination Style:Radial
Voltage:35 VDC