ECA-1JM101BJ
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 100uF 63V 20% (8 X 11.5mm) Radial 270mA 2000h 85°C
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECA1JM101BJ
  • Part No:
    ECA-1JM101BJ
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Voltage:
    63 VDC