ECA-1JM100
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 70mA 2000h 85°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECA1JM100
  • Part No:
    ECA-1JM100
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    5 x 11 mm
  • Voltage:
    63 VDC