ECA-1EM100
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10uF 25V 20% Radial 2000h 85°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECA1EM100
  • Part No:
    ECA-1EM100
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    N/A
  • Voltage:
    25 VDC