ECA-0JM221B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 220uF 6.3V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 240mA 2000h 85°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECA0JM221B
  • Part No:
    ECA-0JM221B
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    5 x 11 mm
  • Voltage:
    6.3 VDC