ECA-0JM153
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 15000uF 6.3V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1700mA 2000h 85°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECA0JM153
  • Part No:
    ECA-0JM153
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    15000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    16 x 31.5 mm
  • Voltage:
    6.3 VDC