6TPE330MIL
Panasonic
Cap Tant Polymer 330uF 6.3VDC D3L CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343 0.018 Ohm 105°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 6TPE330MIL
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    6TPE330MIL
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    2500
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Construction:
    Flat
  • Leakage Current:
    207.9 uA
  • Case Code:
    D3L
  • Fail Safe with Built-in Fuse:
    No
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Equivalent Series Resistance:
    0.018 Ohm