4SEP150M
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 150uF 4VDC 20% (6.3 X 6mm) Radial 2.5mm 0.04 Ohm 1810mA 3000h 105ƒA€A°C Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4SEP150M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    4SEP150M
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    150 uF
  • Lead Diameter:
    0.45 mm
  • Equivalent Series Resistance:
    0.04 Ohm
  • Lifetime:
    3000 h
  • Maximum Operating Temperature:
    105 °C
  • Family:
    SEP
  • Construction:
    Aluminum Cylindrical Can
  • Dimension:
    N/A
  • Lead Pitch For Radial:
    2.5 mm