2R5TPE470MC
Panasonic
Cap Tant Polymer 470uF 2.5VDC D2E CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.8mm) SMD 7343 0.012 Ohm 105°C T/R
Description +
Search Keywords: 2R5TPE470MC
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    2R5TPE470MC
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Construction:
    Flat
  • Case Style:
    Molded
  • Leakage Current:
    117.5 uA
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Equivalent Series Resistance:
    0.012 Ohm
  • Fail Safe with Built-in Fuse:
    No
  • Capacitance Value:
    470 uF