2R5SVP220M
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 220uF 2.5VDC 20% (6.3 X 5.9mm) SMD 0.023 Ohm 2390mA 2000h 105°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 2R5SVP220M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    2R5SVP220M
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Dimension:
    5.9 x 6.3 mm
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Equivalent Series Resistance:
    0.023 Ohm
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Leakage Current:
    110@2Min uA
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Family:
    SVP
  • Construction:
    Cylindrical
  • Lifetime:
    2000 h
  • Maximum Operating Temperature:
    105 °C