25TQC22MV
Panasonic
Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitor - 22uF ±20% - 25V - SMT - 3.5 x 2.8mm - 105°C
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 25TQC22MV
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    25TQC22MV
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Insulation:
    N/R
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Leakage Current:
    55 uA
  • Family:
    TQC
  • Equivalent Series Resistance:
    0.045 Ohm
  • Case Style:
    Molded2502
  • Fail Safe with Built-in Fuse:
    No2505
  • Construction:
    Flat2503
  • Case Code:
    D22501
  • Capacitance Value:
    222500uF