25SVP10M
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 10uF 25VDC 20% (8 X 6.9mm) SMD 0.06 Ohm 1500mA 2000h 105°C T/R
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 25SVP10M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    25SVP10M
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Equivalent Series Resistance:
    0.06 Ohm
  • Family:
    SVP
  • Leakage Current:
    125@2Min uA
  • Dimension:
    6.9 x 8 mm