20SEQP47M
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 47uF 20VDC 20% (8 X 7mm) Radial 3.5mm 0.045 Ohm 598mA 1000h 125ƒA€A°C Bulk
Description +
Search Keywords: 20SEQP47M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    20SEQP47M
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Lead Pitch For Radial:
    3.5 mm
  • Lifetime:
    1000 h
  • Lead Diameter:
    0.45 mm
  • Dimension:
    7(Max) x 8mm mm
  • Equivalent Series Resistance:
    0.045 Ohm
  • Leakage Current:
    470@2Min uA
  • Family:
    SEQP
  • Capacitance Value:
    472206uF