20SEQP22M
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 22uF 20VDC 20% (6.3 X 6mm) Radial 2.5mm 0.06 Ohm 458mA 1000h 125ƒA€A°C Bulk
Description +
Search Keywords: 20SEQP22M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    20SEQP22M
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Equivalent Series Resistance:
    0.06 Ohm
  • Family:
    SEQP
  • Lead Diameter:
    0.45 mm
  • Lead Pitch For Radial:
    2.5 mm
  • Lifetime:
    1000 h
  • Leakage Current:
    220@2Min uA
  • Dimension:
    6(Max) x 6.3mm mm
  • Capacitance Value:
    222206uF