- 16SEPG270M
Description
Conductive Polymer Aluminum Capacitor - 270uF ±20% - 16V - ESR: 8mOhm - Leaded - 6.3mm Dia x 10mm
Search Keywords: 16SEPG270M
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic
Part No:16SEPG270M
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532220020
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
500
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
61
Ships today, if you order in
Buy all 61 in-stock or the regular minimum order quantity of 500