16SEPC220MD
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 220uF 16VDC 20% (8 X 7mm) Radial 3.5mm 0.013 Ohm 4150mA 5000h 105ƒA€A°C Bulk
Description +
Search Keywords: 16SEPC220MD
  • Part No:
    16SEPC220MD
    EAR99
    200
  • Lifetime:
    5000 h
  • Lead Pitch For Radial:
    3.5 mm
  • Family:
    SEPC
  • Equivalent Series Resistance:
    0.013 Ohm
  • Dimension:
    7(Max) x 8mm mm
  • Leakage Current:
    500@2Min uA
  • Lead Diameter:
    0.6 mm