10SVPC68MV
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 68uF 10VDC 20% (5 X 5.9mm) SMD 0.023 Ohm 2540mA 2000h 105ƒA€A°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 10SVPC68MV
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    10SVPC68MV
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1500
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Family:
    SVPC
  • Construction:
    Cylindrical
  • Capacitance Value:
    68 uF
  • Equivalent Series Resistance:
    0.023 Ohm
  • Dimension:
    N/A
  • Leakage Current:
    300@2Min uA
  • Lifetime:
    2000 h
  • Maximum Operating Temperature:
    105 °C