100SXV15M
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 15uF 100VDC 20% (8 X 11.9mm) SMD 0.04 Ohm 2350mA 1000h 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 100SXV15M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    100SXV15M
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    400
  • Dimension:
    11.9 x 8mm mm
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Leakage Current:
    75@2Min uA
  • Construction:
    Cylindrical
  • Equivalent Series Resistance:
    0.04 Ohm
  • Lifetime:
    1000 h
  • Family:
    SXV
  • Capacitance Value:
    15 uF