FP-PS24-024E
PANASONIC / SUNX
AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 1A 24W
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: FPPS24024E
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    PANASONIC / SUNX
  • Part No:
    FP-PS24-024E
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • COO:
    JP
    1
  • DC Input Voltage:
    N/A
  • AC Input Voltage:
    N/A
  • Dimension:
    105.5 x 30 x 75 mm
  • Family:
    FP-PS24
  • Efficiency:
    88 %