- TXS2SA-LT-24V-1
TXS2SA-LT-24V-1
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 24VDC 1A DPDT( (15mm 9.4mm 8.4mm)) SMD Automotive
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tube Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: TXS2SALT24V1
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:TXS2SA-LT-24V-1
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490050
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
40 -
Relay Construction:Latching Double Coil
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:1 A
Mounting:Surface Mount
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Dimension:15 x 9.4 x 8.2 mm
Termination Style:Gull Wing
Coil Current:6.3 mA