- TXS2SA-L2-1.5V
TXS2SA-L2-1.5V
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 1.5VDC 1A DPDT(15x9.4x8.4)mm SMD Automotive
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tube Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: TXS2SAL215V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:TXS2SA-L2-1.5V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490050
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
40 -
Relay Construction:Latching Double Coil
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:1.5 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:1 A
Mounting:Surface Mount
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Dimension:15 x 9.4 x 8.2 mm
Termination Style:Gull Wing
Coil Current:46.7 mA