- TXS2SA-4.5V
TXS2SA-4.5V
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 4.5VDC 1A DPDT( (15mm 9.4mm 8.4mm)) SMD Automotive
Description
Search Keywords: TXS2SA45V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:TXS2SA-4.5V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
40 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:4.5 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:1 A
Mounting:Surface Mount
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Dimension:15 x 9.4 x 8.2 mm
Termination Style:Gull Wing
Coil Current:11.1 mA