- TXD2SS-2M-4.5V
TXD2SS-2M-4.5V
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 4.5VDC 1A DPDT-MBB(15x7.4x10)mm SMD
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tube Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: TXD2SS2M45V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:TXD2SS-2M-4.5V
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
40 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:4.5 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:1 A
Mounting:Surface Mount
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Dimension:15 x 7.4 x 10 mm
Termination Style:Gull Wing
Coil Current:55.6 mA