- TXD2SA-L-4.5V-6-Z
TXD2SA-L-4.5V-6-Z
Panasonic Electronic Components
Electromechanical Relay 4.5VDC 135Ohm 2A DPDT (15x9.4x8.4)mm SMD General Purpose Relay
Discontinued & Replaced
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: TXD2SAL45V6Z
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:TXD2SA-L-4.5V-6-Z
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
Reel Pack:
1 -
Relay Construction:Latching Single Coil
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:4.5 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Surface Mount
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Dimension:15 x 9.4 x 8.4 mm
Termination Style:Gull Wing
Coil Current:33.3 mA