- TXD2SA-L-1.5V-6-X
TXD2SA-L-1.5V-6-X
Panasonic Electronic Components
Electromechanical Relay 1.5VDC 15Ohm 2A DPDT (15x9.4x8.4)mm SMD General Purpose Relay
Discontinued & Replaced
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: TXD2SAL15V6X
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:TXD2SA-L-1.5V-6-X
ECCN:EAR99
Reel Pack:
1 -
Relay Construction:Latching Single Coil
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:1.5 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Surface Mount
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Dimension:15 x 9.4 x 8.4 mm
Termination Style:Gull Wing
Coil Current:100 mA