- TX2SA-48V-Z
TX2SA-48V-Z
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 48VDC 2A DPDT( (15mm 9.4mm 8.4mm)) SMD Automotive
Description
Search Keywords: TX2SA48VZ
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:TX2SA-48V-Z
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
Supplier Standard Pack:
500 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:48 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Surface Mount
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Dimension:15 x 9.4 x 8.2 mm
Termination Style:Gull Wing
Coil Current:5.6 mA