- TQ2SL-48V-Z
TQ2SL-48V-Z
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 48VDC 7.68KOhm 2A DPDT (14x11.5x7.5)mm SMD General Purpose Relay
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: TQ2SL48VZ
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:TQ2SL-48V-Z
ECCN:EAR99
Reel Pack:
500 -
Relay Construction:Non-Latching
DC Coil Voltage:48 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Surface Mount
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Dimension:14 x 11.5 x 7.5 mm
Termination Style:Gull Wing
Coil Current:6.3 mA