- SFY3-DC24V
SFY3-DC24V
Panasonic Electronic Components
Relays 24VDC 864Ohm 6A 3PST-NO/SPST-NC(31x28.6x14.5)mm THT Compact Relay
Description
Search Keywords: SFY3DC24V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:SFY3-DC24V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536694040
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:3PST-NO,SPST-NC
Maximum Current Rating:6 A
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Coil Resistance:864 Ohm