- SFY2-DC21V
SFY2-DC21V
Panasonic Electronic Components
Relays 21VDC 666Ohm 6A DPST-NO/DPST-NC(31x28.6x14.5)mm THT Compact Relay
Description
Search Keywords: SFY2DC21V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:SFY2-DC21V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:21 V
Contact Arrangement:DPST-NO,DPST-NC
Maximum Current Rating:6 A
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Coil Resistance:666 Ohm