- NC4ED-JPL2-DC24V
NC4ED-JPL2-DC24V
Panasonic Electronic Components
Electromechanical Relay 24VDC 360Ohm 4A 4PDT (38.1x28.34x10.9)mm THT Power Relay
Datasheet Accessories Notify Me
Description
Search Keywords: NC4EDJPL2DC24V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:NC4ED-JPL2-DC24V
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Relay Construction:Latching Double Coil
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:4PDT
Maximum Current Rating:4 A
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 55 °C
Coil Resistance:360 Ohm