- NC4EBD-P-DC24V
NC4EBD-P-DC24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 5DC/2AAC 4PDT(38.9x11.2x27.8)mm THT
Description
Search Keywords: NC4EBDPDC24V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:NC4EBD-P-DC24V
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 55 °C
Coil Resistance:800 Ohm