- NC4EBD-JP-DC12V
NC4EBD-JP-DC12V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 5DC/2AAC 4PDT(38.1x28.34x10.9)mm THT
Description
Search Keywords: NC4EBDJPDC12V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:NC4EBD-JP-DC12V
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:4PDT
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 55 °C
Coil Resistance:200 Ohm