- NC2EBD-P-DC48V
NC2EBD-P-DC48V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 48VDC 5DC/3AAC DPDT(25.4x11.2x27.8)mm THT
Description
Search Keywords: NC2EBDPDC48V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:NC2EBD-P-DC48V
20 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:48 V
Contact Arrangement:DPDT
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 55 °C
Coil Resistance:6.4 KOhm